Автовиробники домовилися, які дані будуть збирати з пасажирів

0
61

За них готові платити страхові компанії, організатори дорожнього руху, сервіси обміну авто та інші учасники ринку.

Консорціум підключених автомобілів Car Connectivity Consortium (CCC) завершив стандартизацію збору, обробки й передачі третім компаніям зібраних автомобілями даних. Це перша спроба впорядкувати вже наявні сервіси торгівлі даними про водіїв та їхні автомобілі. За них готові платити страхові компанії, організатори дорожнього руху, сервіси обміну авто та інші учасники ринку.

У сучасному світі автомобіль, як і будь-який «розумний» пристрій, збирає великий масив даних як про свою роботу, так і про користувачів. Автомобіль, наприклад, записує деталі про водія, такі як швидкість руху, манера їзди тощо.

Підключені до інтернету автомобілі генерують великі обсяги даних, а в майбутньому, коли отримають поширення автономні автомобілі, це будуть гігантські обсяги. В Intel, наприклад, прогнозують, що такі авто генеруватимуть 4 тисячі гігабайтів даних. Це за обсягом майже стільки ж, скільки споживають 3 тисячі користувачів смартфонів. Якщо на дороги у всьому світі виїде хоча б усього лише мільйон безпілотних автомобілів, то вони створять такий потужний потік даних, який би могли згенерувати 3 млрд людей.

Експерти прогнозують, що в найближчі п’ять років автомобілі будуть зберігати в середньому до 500 гігабайтів інформації. Але при цьому вони не беруться прогнозувати, як скоро цей обсяг підбереться до терабайта.

Оскільки «розумні» автомобілі не тільки будуть збирати дані, але і активно ними обмінюватися, CCC пропонує вже зараз домовитися про стандарти збору, зберігання, аналізу та продажу такої інформації. Інформація щодо того, як це робити, міститься у створеному документі Car Data Ecosystem.

Учасниками консорціуму CCC крім автовиробників є і IT-компанії, такі як LG, Samsung, Panasonic. Усього в асоціації нараховується більше 80-ти членів, які представляють 70% світового ринку автомобілів і 60% світового ринку смартфонів.

джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here