Обмеження швидкості руху до 50 км/год та права на 30 років: Зміна правил ПДР у 2018 році

0
1494

Кабмін восени схвалив постанову, яка зумовила зміни у правилах дорожнього руху.

Одне із ключових нововведень – обмеження швидкості руху в населених пунктах із 1 січня 2018 року з 60 км/год до 50 км/год, – інформує «Слово і діло».

Ця швидкість не лише встановлена в Європі та США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Окрім цього, наступного року планують запровадити дозвіл на евакуацію авто в разі порушення правил паркування та забезпечити фото/відео-фіксацію порушень ПДР. У той же час евакуацію автотранспорту дозволятимуть у випадках, якщо авто залишили на проїзній частині в другому й більше ряді, припаркували в забороненому ПДР місці і воно заважає руху інших транспортних засобів та пішоходів.

Чітко прописані також місця, де взагалі заборонено паркуватися: залізничні переїзди, трамвайні колії, естакади, шляхопроводи, пішохідні переходи, перехрестя. Також не можна залишати авто ближче 30 метрів до зупинок транспорту та менш ніж за 10 метрів від проведення дорожніх робіт тощо.

Запланували суттєво збільшити штрафи за порушення ПДР:

  • за перевищення встановленої швидкості більш ніж 50 км/год у межах населеного пункту доведеться сплатити 3400 грн, що набагато більше за сьогоднішні скромні 510 грн.;
  • залишення місця ДТП каратиметься таким самим штрафом, але ще й з можливим позбавленням права керування автівкою до 6 місяців (зараз стягується ще скромніший штраф у розмірі 255 грн).;
  • керування ТЗ особою, яка не має прав каратиметься до 10 200 грн, а повторне порушення протягом року – від 40 800 грн (нині за дане порушення стягують лише 510 грн).;
  • якщо водій захоче сісти за кермо автівки, будучи позбавленим права на кермування, заплатить до 20 400 грн штрафу за перше порушення, а за повторне – понад 40 тис. грн.

Заплановано також внести зміни до порядку видачі водійських посвідчень:

  • водійське посвідчення видаватиметься на два роки, а після – заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років;
  • якщо протягом двох років у власника зафіксували три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно зі складанням повторних іспитів.

Детальніше – на інфографіці.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут