Апокаліпсис на Землі спровокує Сонце – науковець

0
177

Існування життя на Землі залежить від Сонця. Утім саме воно може стати причиною апокаліпсису або суттєвих змін на планеті.

Сонце не погасне ще 4,5 млрд років. Але воно може спровокувати надзвичайні події на Землі, кажуть українські науковці.

“Людство може постраждати через надмірні суперспалахи. Це вибухове виділення сонячної енергії. Воно відбувається у районах груп сонячних плям. Спалахи виділяють радіохвилі. Вони досягають Землі у тій частині, яка у той момент обернена до Сонця. Востаннє такі були 2002 року. Тоді частина Канади залишилася без світла. Збитки оцінили у 8 мільярдів доларів. Найпотужніше сонячне збурення відбулося 1859 року. Воно призвело до пожеж та оглушення операторів телеграфу. А над Кубою з’явилося північне сяйво. Зараз суперспалахи на Сонці можуть призвести до трильйонних збитків”, – розповідає Gazeta.ua старший науковий співробітник відділу фізики Сонця головної астрономічної обсерваторії НАН України Сергій Осіпов.

Найближчі кілька десятків років потужних сонячних спалахів не буде. Активність Сонця поступово знижується. Через 20-30 років літо стане холоднішим, а зима морознішою і довшою.

“Сонячна активність має циклічний характер. Найпотужніший цикл – 11-річний. Він проявляється зменшенням плям на поверхні Сонця кожні 11 років. Пік сонячної активності спостерігали у 1960-ті роки. Зараз кількість плям зменшується. Це може призвести до пониження температури через 20-30 років. У Європі Льодовиковий період спостерігали у 1645-1715 роках. На Сонці було близько 50 плям замість звичайних 40-50 тисяч. Тоді замерз Дунай, а лід із Сени сходив до кінця квітня”, – каже науковець.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here