Шведські вчені запланували встановити причину появи білих лосів

0
107

Вчені з Шведського сільськогосподарського університету планують з’ясувати, чому у білого лося таке забарвлення. Кілька днів тому в Мережі опублікували відео, на яких зображено тварину. Воно вже привернуло увагу багатьох користувачів, пише ProNews.

Всесвітня павутина таїть в собі багато цікавих знахідок. Винятком не стало і аматорське відео, деякий час назад з’явилося в Інтернеті. На ньому можна побачити лося, який купається в лісовій водоймі провінції Вермланд в центральній Швеції. Глядачі та фахівці в галузі зоології звернули свою увагу на забарвлення тварини: все тіло, роги і копита у тварини були білого кольору.

Вчені збираються застосувати метод порівняльного генного аналізу, який передбачає дослідження геноми білих і коричневих лосів. Передбачається, що саме піддався мутації ген забарвлює шведських лосів в такий рідкісний колір. Крім того, хутро блідого кольору є провісників лейкізм. Подібна мутація порушує зовнішню забарвлення шкіри, а очі тварин стають темного кольору.

По закінченню секвенування ДНК фахівці візьмуться за вивчення генних варіантів. Керівник досліджень Софія Мікко більше всіх цікавиться результатами, адже звірі з рідкісного забарвлення живуть неподалік с її рідною домівкою, містом Арвік.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут