Науковець з Нігерії розробив комп’ютер, що розрізняє запахи

0
148
Комп’ютер може визначити запах вибухівки. Згодом розробники планують запрограмувати його на визначення хвороб людей за запахом, який виділяє тіло.

Науковець з Нігерії Оші Агабі презентував свій винахід на конференції TEDGlobal у Танзанії, передає BBC. Система Koniku Kore розроблена на нейронах мишей. Її вже «навчили» розрізняти запахи вибухових речовин, що в майбутньому дозволить замінити сканери в аеропортах і скоротити черги при перевірці пасажирів.

Пан Агабі пояснює, що спроби створити штучний інтелект базуються на відтворенні функцій клітин мозку.

«Нейронам можна дати інструкції, що робити. Ми сказали їм зробити рецептор, що може відслідковувати вибухівку», — каже Оші Агабі.

Прототип комп’ютера, розробленого паном Агабі, розв’язав одну з найбільших проблем біокомп’ютерів: як забезпечити продовження життєдіяльності нейронів. «Цей пристрій може жити на столі, і ми можемо забезпечувати його життєдіяльність протягом кількох місяців», — каже науковець.

Крім відслідковування небезпечних речовин в аеропортах, подібні комп’ютери у майбутньому можна застосовувати для того, щоб ставити діагнози. Пристрій зможе визначати хворобу за запахом, який утворюється від молекул, які виділяє тіло пацієнта.

Як виглядає пристрій, наразі невідомо: вчений поки що зберігає це у таємниці.

джерело

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут