Наука знайшла найбільший організм планети. Це гриб

0
295

Міжнародна команда вчених досліджувала гриби і вкотре підтвердила, що це унікальні організми. Так, виявилось, що опеньки вбивають дерева і можуть бути дуже великими та дуже старими.

За даними нового дослідження, найбільшим організмом на Землі є опеньок темний (Armillaria ostoyae), який росте в лісовому заповіднику Малур американського штату Орегон. Він складається з грандіозної мережі тонких розгалужених ниток, що простягаються під землею на площу в 8,4 квадратних км. При цьому вага даного організму сягає 600 тонн. За оцінками вчених, вік цієї найбільшої живої істоти на планеті складає більше двох тисяч років.

Крім того, під час досліджень виявилось, що інший вид – опеньок товстоногий (Armillaria gallica), також може серйозно виростати. Наприклад, екземпляр в Мічигані займає площу 0,37 квадратного кілометра.

Біологи проаналізували геном різних опеньків, щоб з’ясувати їх походження та особливості еволюції і те, як вони змогли стати такою успішною формою життя. Після порівняння структури опеньок з іншими видами грибів виявилося, що для них характерно значне збільшення генома – це призвело до появи специфічних генів, пов’язаних з патогенністю грибів.

Крім того, через це опеньки здатні вбудовувати сплетіння своїх ниток в дерева і відбирати в них воду та поживні речовини. Далі такі структури поширюються від однієї рослини до іншої. Подібне паразитування грибів врешті призводить до масової загибелі дерев, але дозволяє опенькам тисячоліттями жити на величезних територіях.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here