Тука розповів, у чому відмінність українців від росіян

0
88

Росія непридатна для побудови демократії західного типу через свою ментальність та історичний досвід.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв’ю сайту “Апостроф“.

За словами Туки, президент РФ Володимир Путін за роки, проведені при владі, дуже стрімко і легко відродив у росіян настрої великодержавного імперського шовінізму, ще й скривдженого за розпад СРСР.

“У цьому, до речі, сучасна Росія дуже схожа за зовнішніми та внутрішніми ознаками на Німеччину після Версальського мирного договору. Розчарування тодішніх німців, образа на недооцінку, на зневагу – все це зараз 100% відбивається у поведінці росіян. Путін цим користується. І йому вдалося побудувати на цьому відчутті державницьку політику”, – вважає Тука.

На думку чиновника, цей процес був неминучий.

“Є країни, які просто за своєю ментальністю, з культури, з історичного досвіду непридатні для західного типу демократії. Росія – одна з таких країн”.

При цьому Тука нагадав, що в Україні “ніколи не поважали і не підпорядковувалися цареві-батюшці”.

“Ми мали досвід гетьманщини. У чомусь це наша біда, у чомусь – перевага. Прислів’я “два українці – три гетьмани” – це ж про нас! Так що ж у нас спільного? Ми за ментальністю різні!. Навіть подивіться на те, що відбувається в наших країнах після виборів. Скільки б після виборів у Росії не говорили, що Путін – злочинець, хапуга, злодюга, скільки б матеріалів не друкували – все одно “він свій, він наш, він класний”. У нас навіть у день виборів, здається, ще не висохло чорнило на печатках у виборчих бюлетенях – а вже починають волати: “Яке л*йно ми вибрали!” У цьому наша, можливо, принципова відмінність. Я не можу оцінювати, добре це чи погано. Але це факт”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here