ВОДИТИ БЕЗ ПРАВ
Королева — єдина англійка, яка може не турбуватися про забуті вдома права на машину. До речі, свою майстерність водія вона вперше продемонструвала під час Другої світової війни, коли керувала вантажівкою швидкої допомоги спеціального жіночого батальйону.

ПОДОРОЖУВАТИ БЕЗ ПАСПОРТА
Оскільки всі паспорти громадян Великобританії видаються на ім’я королеви, сама Єлизавета не зобов’язана мати цей документ при собі — на відміну, до речі, від решти своєї сім’ї.

ВІДЗНАЧАТИМЕ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ДВІЧІ НА РІК
Цю традицію завів король Едуард VII ще на початку XX століття: він народився пізньої осені і не хотів проводити народні гуляння в погану погоду. Тому було прийнято рішення заснувати нове національне свято — День народження англійського монарха: народні гуляння з цього приводу відбуваються в другій половині червня. Насправді ж Єлизавета II з’явилася на світ 21 квітня — в цей день королівська сім’я влаштовує скромний неофіційною прийом в колі найближчих.

МАТИ ВЛАСНИЙ БАНКОМАТ
Машина для видачі готівки встановлена в підвальному приміщенні Букінгемського палацу і обслуговується одним з найбільш шанованих банків Великобританії.

МАТИ ВЛАСНИХ китів
Крім зграї коргі, в яких королева обожнює, Єлизавета II також є офіційним власником всіх лебедів на Темзі, а заодно дельфінів, осетрів і китів в морських водах Великобританії.

НЕ ПЛАТИТИ ПОДАТКИ
Хоча офіційно королева не повинна платити податки, починаючи з 1992 року Єлизавета II добровільно почала перераховувати гроші в казну.

КОРОЛЕВА не може бути заарештована
Як і вся королівська родина, Єлизавета II має імунітет і не може бути заарештована представниками правопорядку. Крім того, всі персональні дані про монаршої родини засекречені.

МАТИ ВЛАСНОГО ПОЕТА
В даний час цю почесну посаду займає поетеса Керол Енн Даффі. Всі її твори, присвячені королеві, мають загальнонаціональне значення.

БУТИ ГОЛОВОЮ ЦЕРКВИ
Крім свого безпосереднього титулу королеви Великобританії Єлизавета II також є главою Англійської церкви. Це означає, що вона сама не має права перейти в іншу релігію, якщо ж таке трапиться, то вона втратить статус і на її місце буде призначено іншу людину.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут