Вчені створили штучний інтелект, який бачить майбутнє

0
104
Дочірня компанія Google DeepMind створила новий тип штучного інтелекту, який може використовувати свою уяву для створення образу найближчого майбутнього і планування своїх дій.

Про це повідомляє The Next Web.

Дослідники представили програму “доповнення уявою” I2As (Imagination-Augmented Agents), яка використовує вбудований програмний код людської уяви, який допомагає штучному інтелекту вирішувати, які припущення про розвиток подій в майбутньому правильні, а які – ні.

Цей проект штучного інтелекту був спробою скопіювати людські здібності, такі як: уява, цікавість та пам’ять. Відобразивши у вигляді коду ці якості, програму вирішили протестували на грі-головоломці Sokoban, де маленький прибулець повинен засовувати блоки в потрібне місце. Їх не можна витягувати, тому один невірний крок призводить до програшу всього раунду.

Дослідники дали штучного інтелекту тільки одну спробу, що змушувало його прокручувати “в голові” різні варіанти і можливий результат кожного руху.

Згодом, він навчилися швидше орієнтуватися в головоломках, витягуючи більше інформації з симуляції розвитку ігрових подій. Коли ж дослідники додали до штучного інтелекту “менеджера”, який встановив план перевірок майбутніх дій, система стала вирішувати завдання ще швидше й ефективніше.

Таким чином, нова програма виявилася напрочуд ефективною та значно кращою за всі минулі розробки у сфері штучного інтелекту. Окрім того це перша подібна програма, яка навчилася розмірковувати про свої майбутні дії та прогнозувати їх.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут