В «Укравтодорі» порахували вартість нового європейського автобану в Україні

0
67

Вартість будівництва одного кілометра автобану в ЄС в середньому становить близько 10 млн євро. Про це повідомив виконуючий обов’язки глави «Укравтодору» Славомір Новак в інтерв’ю «Деловой столице».

«1 км автобану в Європі коштує в середньому 10 млн євро. Тобто за весь річний бюджет «Укравтодору» можна побудувати всього 100 км автобану», – констатував Новак.

При цьому, за його словами, в Україні середній ремонт 1 км обійдеться приблизно в 10 млн грн.

«Щоб за 10 років Україна змогла поновити дорожню мережу міжнародного і національного значення, «Укравтодору» потрібно фінансування не менше 50 млрд грн щорічно. І це не включаючи автобани», – резюмував він.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що міністерство розраховує побудувати транспортний коридор, який з’єднає Україну та ЄС.

«Європейські автобани, які закінчуються на західному кордоні України, повинні тривати в країні. Автобан Будапешт – Чоп повинен бути з’єднаний з Києвом повноцінно, а не сільськими дорогами. З впровадженням Дорожнього фонду і залученням приватних інвесторів, сподіваюся, справа піде веселіше. Але потрібно кілька років, адже дорогу не побудуєш за ніч», – вважає міністр.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут