Литовсько-польські примари на дорогах

0
159
Судова система України нарешті порадувала. Вищий адміністративний суд наклав штраф на “литовця” в розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів

Тепер залишилося зробити це явище масовим.

За останній час в країну завезли більше мільйона цих примарних автомобілів. Це мільярди доларів сірого імпорту. І тепер кожен десятий на дорогах України – це литовсько-польський привид. І якщо до фрази про те, що ці люди – найбільший жах на дорозі – можна ставитися по-різному, то ніхто не стане сперечатися, що в разі ДТП, навіть зі смертельними наслідками, водій може просто втекти. І його не знайдуть. Тому і автомобіль примарний. Начебто він є, а в базі його немає.

Важливо розуміти, що машини імпортують не приватники. Це лазівка для великих постачальників,які масово освоїли схему. І завозять ці автомобілі тисячами. І далі вже заробляють. Адже будь-якому бізнесмену буде приємно, коли ти можеш продавати товар нижче ринкової вартості, і при цьому отримувати прибуток. Погано тільки тим, хто працює по білому і законослухняно.

І так, автомобілі в Україні дорогі. І можна ставитися до цього по-різному. Хтось скаже, що це українські автомобілісти пролобіювали собі для отримання надприбутків. І буде правий. А хтось відзначить, що це береже наші міста від вічних заторів. І теж буде правий.

Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевшеАле питання в іншому. Перед законом всі повинні бути рівні. І всі мають бути рівними на ринку. Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевше. А не відкривайте схему. Тому що тоді людина, що працює за законом, відчує себе тричі ідіотом. По-перше, тому що працює по білому і втрачає клієнтів, які йдуть в сіру зону. По-друге, тому що сама теж напевно купує машину на чистих номерах, а значить, переплачує відносно “хитрого розумника”. А по-третє, тому що як платник податків ще й оплачує все це зі своєї кишені. Прекрасний стимул для виходу з тіні. А так система не працює. Тим більше, що чим більше буде “литовців”, тим менше тиск на парламент для скасування протекціоністських заходів.

І так, якщо тепер всі ці литовсько-польські примари прийдуть і вимагатимуть легалізувати їх, то знову є ризик повторити “вкладників банку михайлівський”. Ці люди знали, на що йдуть. Вони свідомо обманювали закон. Вони крали з бюджетів лікарень і шкіл. І повинні за це заплатити. Хоча повірити в це важко.

джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here