Українським водіям ускладнили життя

0
396

З 1 січня 2018 року в Україні почали діяти нові правила на ввезення багажу і ручної поклажі для тих, хто подорожує на машині або поїзді. Деякі товари при в’їзді будуть обкладатися податком на додану вартість.

Для авіарейсів правила ввезення не змінилися. Нововведення стосуються тих, хто перетинає кордон з Україною наземно і з собою провозить товар (особисті речі – не береться до уваги) загальною вартістю більше € 500 і вагою – понад 50 кілограмів. Як повідомили в Державній фіскальної службі України, зміни поширюються тільки на тих, хто був в Україні більше 24 годин і хто в’їжджає туди частіше ніж один раз за 72 години. Якщо протягом доби ти був (ла) в країні і в’їжджаєш в Україну частіше, ніж раз в 72 години, ліміт для ввезення без додаткового мита – загальна ціна багажу до € 50 і вага до 50 кілограмів. В іншому випадку доведеться доплатити: в гривнях, за діючими ставками.

До речі, весь багаж повинен відповідати твоєї мети перебування в Україні: речі повинні бути особисті, не призначені для продажу або передачі.

В рамках безмитної норми Білорусі можна ввезти в Україну своє спортивне спорядження, письмове та канцелярське приладдя, фотоапарат, відеокамеру, переносний проектор та необхідні для них аксесуари. А також – техніку для створення і відтворення аудіо (магнітофон, диктофон і т.д.). З дрібної електроніки без додаткового податку дозволено ввозити не більше 2 мобільних телефонів, ноутбуків (і не більше 3 флешок!), Годин, калькуляторів і електронних книг. І стільки дитячих колясок, скільки їде дітей (якщо в дорозі їх немає – дозволено везти одну коляску). Крім того, обмеження поширюються на ввезення парфуму: без податку в Україні можна взяти до 0,5 літра туалетної води та до 100 грамів парфумів.

Для авіаперевезень правила залишаються незмінними: багаж і ручна поклажа не повинні перевищувати загальну вартість в € 1000.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here