Вчені пропонують радикальні методи боротьби з глобальним потеплінням

0
133

Світова наукова спільнота, як і раніше стурбоване загрозою глобального потепління. Зміни параметрів кліматичних характеристик може привести до катастрофічних наслідків.Тому вчені пропонують воістину фантастичні і радикальні способи знизити середню температуру на планеті.

Кліматологи розчаровані діями урядів тих країн, які підписали два роки тому Паризька хартія. Приватні підприємства не збираються знижувати і модернізувати виробництво, а значить скорочувати викид газів, що створює в атмосфері парниковий ефект. Вчені пропонують методи, які, незважаючи на свою радикальність, зможуть змінити процес потепління. Наприклад, втручання в радіаційний баланс планети, для чого потрібно розпорошувати в стратосфері елементи сірки.

На думку ряду експертів, вищезгаданий метод дуже дорогий і може порушити баланс кругообігу води, що призведе до засух. Швейцарські кліматологи говорять про те, що можна проводити маніпуляцію з хмарами, що затримують вуглеводень в атмосфері. Тонкі перисті хмари за допомогою спеціальних реагентів, які розпилюються з літаків, можна прибирати, що позбавить Землю парникового ефекту. Однак на все пропозиції подібного характеру більшість вчених відповідають, що масове втручання в природні явища може призвести до ще гірших наслідків.

Джерело: VistaNews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here