З 2 серпня людство почне руйнувати Землю – вчені

0
45

Екологи розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів нашої планети.

Вчені з Global Footprint Network, вимірюючи поновлювані ресурси планети, розрахували день в році, з якого Земля вже не в змозі відновити спожиті людиною ресурси – і коли люди починають руйнувати своє середовище проживання, пише DW.

У 2017 році ця “точка неповернення” доводиться на 2 серпня. Таким чином, в поточному році люди використають всі поновлювані за рік ресурси Землі на 6 днів раніше, ніж в 2016-му. Ще більш чітко негативна тенденція помітна в порівнянні з 80-ми роками ХХ століття. Якщо в 1987 році “межа відновлення” припала на 19 грудня, то пізніше вона послідовно і страхітливо рухалася від кінця року до його середини. Так, у 2011 році людство поглинуло всі поновлювані ресурси до 27 вересня. Ну, а ось тепер дійшла до початку серпня.

Тому якраз 2 серпня цілий ряд екологічних організацій в Німеччині має намір провести спільну акцію перед Бранденбурзькими воротами в Берліні. Мета акції – нагадати, що людство споживає більше деревини, рослин, продуктів харчування, риби і всього іншого, ніж водойми, ліси і поля в змозі створити і відновити самостійно.

“Планета – це не інтернет-магазин з нескінченними запасами товарів. Супермаркет під назвою Земля спорожнів, – попереджає Крістоф Рёттгерс (Christoph Röttgers) з молодіжного об’єднання екологів. – Все, що ми споживемо в цьому році після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь. завдання політиків – не допустити цього “.

Причому з ростом населення планети зростає і споживання вуглеводню, продуктів харчування, води. Як чисто математично підрахували вчені, для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планети Земля. “Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три”, – б’є на сполох Юрген Кірш (Jürgen Kirsch) з німецького відділення Greenpeace.

Згідно з підрахунками вчених, більше 80 відсотків населення планети проживає в країнах з неблагополучною екологічною обстановкою.

Нагадаємо, в Криму  площа виноградників скоротилися майже втричі – до 30 тисяч гектарів.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here