На Прикарпатті зростає кількість хворих на кір

0
44

Сьогодні, 9 серпня, в приміщенні Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні відбулася прес-конференція щодо захворюваності на кір.

“Питання інфекційних захворювань – зокрема, кору – набуло такого темпу, що ми повинні говорити про щеплення. Станом на сьогодні, в Івано-Франківській області найбільше хворих на кір серед усіх областей України. Постає питання – як перервати ланцюг захворювань?”, – наголошує Радислав Котурбаш, головний лікар ОДКЛ

Станом на 8 серпня в Івано-Франківській області зареєстровано близько 700 звернень дітей і дорослих з підозрою на кір. Найбільше число захворілих – 79 випадків – зареєстровано в Надвірнянському районі. Найбільший відсоток хворих – 74,8%-припадає на дітей, наразі зафіксовано 263 випадки.

Заступник директора ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” Наталія Ковбасюк зазначила, що дуже важливим є вчасне реагування на хворобу. Також необхідною є санітарно-роз’яснювальна та інформаційна робота для запобігання спалахам хвороби.

“Спалахи кору фіксуються в області кожних 5 років, попередній був у 2011-12 роках. З минулого року ми почали активно говорити про посилене щеплення проти кору. Лише 20%, кожен п’ятий, отримує дві дози вакцини – це не означає, що людина не захворіє на кір, але це захист від наслідків хвороби – кореневої пневмонії, ураження центральної нервової системи і навіть летальних наслідків”, – розповідає Марія Бойко, обласний епідеміолог.

Наразі Івано-Франківщина повністю забезпечена вакцинами. Вакцинація дітей до 18 років проводиться безкоштовно.

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут