Турчинов не виключає військове вторгнення РФ на територію України

0
29

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не виключає, що під час стратегічного командно-штабного навчання збройних сил РФ (СКШУ) «Захід-2017» Росія створить ударні угруповання військ для вторгнення в Україну.

Про це повідомили в прес-службі РНБО.

«Під виглядом СКНУ не виключається створення ударних угруповань військ (сил) ЗС РФ для переходу державного кордону та військового вторгнення на територію України», – заявив він.

Турчинов нагадав, що в останні роки подібні навчання неодноразово використовувалися для досягнення прихованих військово-політичних цілей. Зокрема, після навчань «Кавказ-2008» (15 липня – 2 серпня 2008 року) російські війська, які залучалися до маневрів, не повернулися з полігонів в пункти постійної дислокації і почали збройну агресію проти Грузії.

Під час навчань «Кавказ-2012» і «Кавказ 2016» (17-23 вересня 2012 і 5-10 вересня 2016) були відпрацьовані можливі варіанти застосування угруповань російських військ і ведення бойових дій на південно-західному стратегічному напрямку, в тому числі проти сил НАТО.

В ході навчань ЗС РФ і Білорусі «Захід-2013» (19-28 вересня 2013) були відпрацьовані сценарії збройної агресії проти України, які Кремль у загальних рисах спробував реалізувати в 2014-2015 роках.

Відзначимо, активна фаза спільних стратегічних навчань Білорусі і РФ «Захід-2017» заплановано на 14-20 вересня. За попередніми даними, в навчаннях візьмуть участь до 13 тис. військовослужбовців. Міністр оборони України Степан Полторак вважає, що ці навчання можуть бути використані для початку агресії як проти України, так і проти будь-якої країни Європи, яка має спільний кордон із Росією.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут