“Впораються із російськими танками”: стало відомо, хто в ЗСУ отримає Javelin

0
276

Протитанкові ракетні комплекси Javelin, які США нададуть Україні, отримають навчені підрозділи ЗСУ.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.

“Я думаю, що Javelin отримають наші навчені підрозділи, зокрема, Сили спеціальних операцій, Десантно-штурмові війська, які на практиці покажуть, як Javelin впораються із найсучаснішими російськими танками”, – сказав він.

Експерт сподівається, що українські оператори пройдуть навчання, а потім закінчать курси на тренажерах із бойовими пусками перед тим, як Вашингтон передасть Javelin Києву.

“Після цього можна буде говорити про те, що українські підрозділи можуть ефективно застосовувати американську зброю. Така ж процедура була з безпілотними комплексами Raven”, – наголосив він.

Згурець впевнений, що американська сторона буде приділяти навчанню дуже велику увагу.

“Адже будь-який збій у використанні Javelin на полі бою Росія обов’язково використовує, щоб, з одного боку, звинуватити Америку в роздуванні ситуації на Донбасі (хоча реальна вина за наші проблеми лежить саме на Російській Федерації, і ми візьмемо будь-яку допомогу, яка дозволить поставити росіян на місце). З іншого боку, якщо відбудуться якісь негаразди з Javelin, то Москва кине пропагандистську машину роздувати скандал про те, що українці не можуть використовувати технологічну зброю. Всі ці ризики добре розуміють як українська, так і американська сторона”, – резюмував експерт.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here