Конструктори створили сонячні панелі в 30 разів дешевші аналога Tesla

0
121
Група дослідників з Університету Ньюкасла в Австралії на чолі з керівником Полом Дастуром створили сонячні панелі в 30 разів дешевші аналога Tesla. Панелі здатні працювати і при слабкому освітленні.

Про це повідомляє Rodovid.

Панелі виготовляються шляхом друку електронного чорнила на прозорі пластикові листи. Завдяки цьому панелі виходять легкі і гнучкі.

“Якби у мене було 1000 квадратних метрів типових кремнієвих комірок, їх вагу можна було б порівняти з приблизно трьома африканськими слонами. 1000 квадратних метрів цього матеріалу буде важити близько 100 кілограмів “, – сказав професор Університету Бен Воган.

Університет Ньюкасла – однин з трьох місць в світі, де тестуються друковані сонячні панелі, в яких використовуються електронні чорнила для передачі електрики. Вони можуть бути надруковані в “промисловому масштабі” на верстатах. Такі панелі швидко розгортаються. Особливо зручна така технологія під час стихійних лих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає Видубицький монастир з висоти пташиного польоту

Пристрої дуже міцні, вони зроблені з того ж пластику, що і пляшки коли, а значить, вони піддаються переробці. “Все, що вам треба зробити, це розплавити і переробити його”, – стверджує розробник.

Коштує один квадратний метр таких панелей 10 австралійських доларів (7, 42 доларів США) аналог Tesla при цьому коштує $ 235. Поки що продуктивність і довговічність пластин проходять випробування.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here