Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера

0
124
In this photo released by the Xinhua News Agency and taken on June 16, 2016, the Sunway TaihuLight, a new Chinese supercomputer, is seen in Wuxi, eastern China's Jiangsu Province. A supercomputer from China has topped a global list of the fastest systems for a seventh straight year, and for the first time the winner, Sunway TaihuLight, uses only Chinese-designed processors instead of U.S. technology. (Li Xiang/Xinhua via AP) NO SALES

Створення віртуальної моделі Всесвіту в Китаї стало одним з найбільш вражаючих досягнень.

Гао Лян, завідувач кафедри обчислювальної космології в Національних астрономічних обсерваторіях Китайської академії наук, розповів, що побудована його командою комп’ютерна модель імітує народження і раннє розширення Всесвіту з використанням 10 трильйонів цифрових частинок.

Гао пояснив, що Sunway використовував в цілому 10 мільйонів ядер процесора, використовуючи кілька інструкцій для кожного ядра, щоб збільшити швидкість обчислень.

Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера - фото 185240

В астрономії дослідники моделюють Всесвіт, розбиваючи її на безліч частинок. Ці частинки взаємодіють один з одним за допомогою фізичних сил, таких як гравітація. Чим більше частинок бере участь, тим точніше вчені можуть відтворювати і прогнозувати еволюцію Всесвіту. Цей процес може пролити світло на багато питань, такі як природа і поширення темної енергії.

Максимальна швидкість, з якою може працювати комп’ютер – досягла 93 петафлоп (тисяча трильйонів операцій з плаваючою комою в секунду). Це майже в три рази швидше, ніж у найближчого конкурента – Tianhe-2.

Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера - фото 185241

Зараз Китай будує новий високопродуктивний комп’ютер наступного покоління, який буде як мінімум в 10 разів швидше, ніж Sunway. За словами Гао, коли машина буде закінчена, імовірно в 2019 році, у астрономів в Китаї буде більше ресурсів для розрахунків, ніж у їхніх колег в інших країнах, щоб розкрити таємниці Всесвіту.

джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here